Poštovani doktore,
    imam bebu od 17 meseci koja je pre 4 nedelje imala naprsnuće ruke. Prilikom pregleda kod ortopeda ustanovljena je u pazušnoj jami žlezda veličine otprilike zrna graška, dete pre toga nije bilo u virozi, a BSG vakcinu je primio na rođenju, pa je isključeno da je besežitis. Ja tu žlezdu nisam pipala ranije, što naravno ne znači da je nije ni bilo.
    Molim Vas recite nam koje analize krvi da uradimo i da li je dovoljna samo leukocitarna formula da bi suprug i ja bili sigurni da je sve u redu.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 27. 11. 2008.
    • Poštovana, radi sigurnosti možete se obratiti dečjem hematologu (prva inicijalna anliza je krvna slika sa leukocitarnom formulom i periferni razmaz koji obično pogleda hematolog). Uvećanje limfne žlezde u pazušnoj jami na strani naprsnuca kosti je najverovatnije reaktivne i prolazne prirode.

Komentari na pitanje: #15892

    • Koja klinika u nemačkoj leči decu od besežitisa? Roditelji su ovde na terapiji već godinu dana i ništa nije urodilo plodom.