Poštovana,
    porodila sam se u 36 nedelji trudnoće. Sa bebom sam provela sedam dana u porodilištu. Nakon izlaska iz porodilišta prošlog petka beba je uveče imala obilnu stolicu. Od tada nije imala stolicu, danas je četvrti dan. Bebu inače samo dojim, jako često ima gasove neprijatnog mirisa. Ponekad mirno spava, a ponekad se jako grči, nervozna je i spava svega po 10-ak minuta, nakon čega se budi i plače, i smiruje je samo dojenje. Iako su mi rekli da je normalno da beba nema stolicu i više dana, zabrinuta sam jer ima tek 10 dana, a imao je i fiziološku žuticu kako kažu, jer je rodjen prevremeno.
    Molim Vas za savet.

    Odgovoreno: 27. 11. 2008.
    • Poštovana, posavetujte se sa vašim pedijatrom ponovo. Detaljno opišite ponašanje bebe. Ne zaboravite da posle podoja bebu držite uspravno, kako bi izbacila višak progutanog vazduha iz želuca. Ponekad bebe nemaju stolicu par dana i to je najčešće prolazna pojava. Merite bebu jednom sedmično, da bi imali precizan uvid kako beba dodaje u telesnoj masi.