Poštovana,
    imam veliki problem. Moj sin ima 11 meseci i u zadnjih nedelju dana ima neke čudne stolice i to 6-8 puta u toku dana, prvih par komada su normalne i obilne i ne smrde, a sledećih par komada su kašastije i ponekad ima i po nit sluzi, čekamo analize na viruse i bakterije, ali ja sam užasno zabrinuta. On normalno jede i ima apetit zdravo je i veselo dete, a ja strahujem da nije u pitanu celijakija, niko je u porodice nema , ali ja se ipak brinem.
    Unapred Vam hvala i molim za brz odgovor

    Odgovoreno: 27. 11. 2008.
    • Poštovana, verovatno je u pitanju tranzitorna infekcija digestivnog trakta. Dobro opšte stanje, dobar apetit, uobičajeno ponašanje i normalna telesna težina za uzrast isključuju ozbiljno hronično oboljenje. Uradite skrining test na celijakiju (Klinika za dečje interne bolesti) ukoliko je postavljena sumnja na ovu bolest.