1. Davanje Espumisan kapi kod beba

    Pitanje broj: #158657

    Interesuje me sa koliko se bebi smiju davati Espumisan kapi, i da li su preporučljive za davanje za grčeve kod beba?

    Odgovoreno: 26. 08. 2018.
    • Espumisan kapi možete davati bebi posle svakog obroka, ili podoja. S obzirom da je njihovo delovanje ograničeno na lumen creva i vazdušni mehur stvorenog gasa koji izaziva kolike, smatramo ih sigurnom terapijom. U svakom slučaju, moje iskustvo pokazuje da ih ne morate davati više od 4 puta dnevno,
      možete pokušati i sa široko dostupnim mešovitim homeopaskim lekom po imenu Colikind, u dozi od po 3 kapi 3 do 6 x dnevno, nakapane na bebin jezik ili unutrašnju stranu obraza, pola sata pre ili posle jela.
      Postoje i pojedinačni homeopatski lekovi koji uspešno ublažuju ove tegobe koje Vam može preporuciti vaš homeopata.