Postovani doktore, Moj sin ima 15 godina. Od pre par meseci zali se na jake bolove u stopalima, pogotovu posle setnje ili jacih fizickih aktivnosti. Od spoljnih znakova primetan je otok na unutrasnjim stranama stopala negde ispod clanka prema petnom delu, a bol je najjaci na donjoj strani stopala u visini tog otoka. Prilikom lagane masaze tog dela stopala dolazi do delimicnog olaksanja. Da li biste mogli da mi na osnovu ovih podataka kazete o cemu se radi i eventualno date savet za neko lecenje ili upotrebu nekih pomagala za otklanjanje ili olaksanje tog bola. Unapred hvala napomoci.

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Poštovana, na osnovu opisa nije moguće sa sigurniošču reći io čemu se radi, mada prema vašem opsiu liči na postojanje prekobrojne koščice stopala, koja se javlja sa unutrašnje strane stopala. Potrebvan je pregled dečjeg oprtopeda i rendgenski snimak stopčala da bi se ustanovilo o čemu se tačno radi i spreovela odgovarajuća terapija.