sin 14.g.dijete sa posebnim potrebama,ima spuštena stopala,zbog toga teže hoda.gdje ga pregledati i da li operacija može da mu poboljša hod.

    Odgovoreno: 09. 09. 2008.
    • Poštovani, kod dece sa posebnim potrebama nije neuobičajeno da postoje i deformiteti stopala. smetnje hoda su obično posledica osnovne bolesti, ali deformitet može dodatno da utiče na hod, posebno ukoliko se javljaju žuljevi ili rane na mestima velikog pritiska. Potrebno je da se dete pregleda u7 ustanovi u kojoj rade dečji ortopedi koji se bave lečenjem dece sa ovakvim poremećajem (Beograd, Niš, Novi Sad). nakon toga i eventualnoh doadatnih ispitivanja bi se donela odluka da li se operacijom može dobiti poboljšanje hoda.