Postovani doktore,moje dete je staro 3.5 g,odmah posle porodjaja sam primetila da je na desnojnozi,mali i do mali prst spojen,ali se od polovine navise odvajaju;mali prst je zadebljan,i uvecan,a noktic je cudnog oblika,kao da su dva nokta.Volela bih da mi kazete nesto vise o tome,i da li je potrebna intervencija?
    I da dodam,rodjen je kao velika beba 4400gr/58cm.

    Unapred HVALA

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Spojenost prstiju na nogama je pre svega estetski nedostatak, koji nema gotovo nikakav funkcionalni zbnačaj. Operaciju razdvajanja je moguće uraditi, ali pre svega iz estetskih razloga. Peti prst, oprema vašem opisu je možda nepotpuno udvojen, to jest, postoji sojenost sa još jednim , prekobrojnim, nepotpuno formioranim prstom. Konačan sud se može dati samo na osnovu pregled,a i eventualnog rendgenskog snimka, posle čega bi se odlučilo o eventualnoj operaciji.