U pitanju je otok desnog kapka oka, koji mi se desava po prvi put. Naime pre par dana mi se strana (bliza nosu) kapka nadula, uz blago crvenilo, da bi nakon par dana sve proslo, ali je ispod kapka ostala malecka grudvica, nesto nalika na bubuljici ispod koze, koja se skoro i ne vidi okom, ali se oseti pod prstima. (koja ne grebe niti smeta, ali jednostavno se stvorila nakon ovog procesa). Od prekljuce mi se isti otok desio i na suprotnoj strani istog oka i evo vec treci dan traje. Gotovo da i ne svrbi, niti grebe oko, niti suzi, ali jednostavno jedan deo kapka je nadut ponovo uz blago crvenilo. Kada se probudim otok je veci, a kako dan prodje on malo spadne, ali je i dalje prisutan. Ispirao sam oko kamilicom par puta. da li je u pitanju neka infekcija, alergija, masno tkivo ili shta vec? Bio bih zahvalan ako mi neko mogao da mi objasni sta bi to moglo biti.

    Odgovoreno: 23. 02. 2008.
    • Poštovana Gospodjo, Osim infekcije, mogući uzrok je i zapoušenje izvodnih kanala lojnih zleda, što je i najverovatniji uzrok, Potrebno je da se obratite očnom lekaru radi pregleda i eventualne terapije