Postovani, Imam 16 godina i idem u teretanu vec 8 mjeseci. Tezine sa kojima radim su relativno male/ cucanj radim sa 20 kg,benc sa 50 kg.Idem na treninge 3 puta sedmicno.Roditelji mi kazu da je to sve previse za moje telo jer sam premlad za tezinsko opterecenje i da cu upropastiti kicmu i sve ostalo. Da li su u pravu? Imajte na umu da moj rad nadgleda strucan trener.Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 02. 2008.
    • Poštovani Aleksandre, Vežbanje u teretani sa ne preporučuje za osobe pre završetka rasta, a to je za muškarce oko 18. godine, posebno sa opterećenjem. Aktivnim sportistima, pod stručnim nadzorom lekara i trenera se može dozvoliti manje opterećenje, koje je neophophodni sastavni deo fizičkih priprema.