Sar je rodjena 09.06 2007 sa 2900 g carskim rezom zbog poprečnog položaja.sada ima 6500 g i isključivo doji.Na desnoj sljepočnici ima tvrdo zadebljanje veličine zrna graška koje se ne pomjera i nije bolno i izlazi iz same kosti lobanje.Prije dva mjeseca je bilo mnogo manje ali je počelo da se povečava ..Pedijatri tvrde da nema razloga za zabrinutost i da ce se to samo povući kad lobanja bude srasla.Molim vas za vaše mišljenje . Hvala

    Odgovoreno: 08. 10. 2007.
    •

      izvinjavam se zbog kašnjena u odgovoru, ali bio sam službeno odsutan, na predavanjima van Niša. Što se tiče navedene izrasline, postoji više mogućnosti, od koštanog izraštaja, preko potkožnog masnog tkiva i manjih dobroćudnih izraslina, do nekih urodjenih deformiteta. U svakom slučaju ukoliko promena raste, potrebno je ispitivanje, za početak klinilčki poregled (dečji hirurg, neurohirurg, u zavisnosti od dostupnosti u vašem mestu boravka. Od dijagnostike za početak mislim da je korisno uraditi ultrazvučni pregled.)

Komentari na pitanje: #1364

    • Lijep poz kod mog malog sam primjetila kvzicu pokraj sljepocnice vodila sam ga kirurgu on je rekao da po njegovom nije nista opasno ali ja se nemogu smirit zasto je bas na tom mjestu tvrdo je neboli ga uredno raste zivahna beba od 3mj. . . Napredan je. . . Sta bi moglo biti po vasem. . . . Dali daljne pretrage da idem i sta bi trebala napraviti. . . . Komegod pokazem nitko nista nevidi jer njima je neprimjetno a ja vidim ili sam vise od toga uda pa si umislim da je veca. . . . Hvala