Postovani, slobodan sam da Vam se obratim posle pazljivog surfa po sajtu za koji sam saznao iz priloga u TV Dnevniku RTS-a, a na preporuku dr. Jovanovica kome sam prvo pisao. Uvek sam uspevao da pronadjem odgovore za ljude iz moje blize okoline, ali za sebe samog, sada kada mi je potrebno nisam umeo to da ucinim. Evo o cemu se radi: Vec mesec-dva osecam da mi je tesko da iz cucnja ustanem jer mi se tom prilikom u levom kolenu javi neopisiv bol koji mi bukvalno oduzme dah. Potraje i po pet minuta. Prvo sam mislio da je u pitanju neko istezanje "zila" medjutim juce me je to sve zabrinulo jer mi je neverovatno da se svaki put to desi kad cucnem, (na minut-dva ili duze)... Sa desnim kolenom je sve u redu. Inace, radi Vase informacije, imam 38 godina, visok sam 196cm, tezak 95kg, (ovo navodim zbog kicme jer sumnjam da i to moze da bude problem). Molim da mi odogovorite sta je u pitanju i eventualno preporucite na osnovu iznetih problema sta mi je dalje ciniti. Zivim u Beogradu, radim kao novinar, i od sporta upraznjavam setnju i lagano rekreativno razgibavanje sa trcanjem. Svakodnevno predjem setajuci oko 5 km, a trcim iz zadovoljstva... tokom setnje predjem oko 1km otprilike, ali veoma lagano na prstima... Izvinite ako sam bio preopsiran i hvala na odgovoru. Pozdrav

    Odgovoreno: 17. 09. 2007.
    • Poštovani g. G.,

       Na osnovu opisa vaših tegoba najverovatnije da se radi o problemu koji je lokalizovan u samom kolenu, najčešće je to povreda meniskusa ili slobodno zglobno, pri čemu dolazi do mehaničke prepreke u ispravljnju kolena iz čučnja, što je obično praćeno jakim bolom. neznam da li imate tegobe pri hodu uz i niz stpenice, što takodje može a ukazuje na oštećenje meniskusa. U svakom slučaju potrebno je da vas pregleda otroped, a od dijagnostičkih procedura najpouzdanija je Magnetna Rezonanca, kojom se odlično mogu prikazati sve strukture kolena.