Postovani skoro nekoliko meseci unazad srednji prst leve ruke je u srednjem zglobu poceo da pucketa. Nekad nekoliko dana uzastopce nekad nema samo ujutru. Primecujem da m je tu nekako u zglobu prsta kao malo vlazno oko zgloba. U toku dana sve bude ok. Medjutim ovi par dana je pocelo da krcka preko celog dana tj da pucketa a uvece me i boli. Imam od ranije mast bengay pa sam mazao 2-3x ali nista. Kupio sam pre neki dan i gavez gel ali nista on i dalje krcka u zglobu, a primetio sam da mi ujutru utrni taj deo i cela saka. Mozete li mi reci sta je u pitanju?

    Odgovoreno: 12. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Jedan veliki broj reumatskih oboljenja može imati u svom početku probleme sa bolom i ukočenošću šake i prstiju.
      potrebno je da vas lekar uputi na analize krvi i mokraće i nakon toga reumatologu.