Imam bolove oko kuka poslednjih 7 meseci. Magnetna rezonanca je pokazala niskogradni entezitis u predelu velikog trohantera. Trenutno trljam predeo ledom par puta dnevno i istežem gluteus medius. Pila sam diklofenak od 100mg i on mi baš pomaže ali ne znam da li smem da ga pijem duže vreme. Problem je što se bol vrati čim prestanem sa redovnim oblogama i analgeticima. Zanima me koliko je vremena potrebno da se ova upala sanira i koliko dugo smem da pijem analgetike.

    Odgovoreno: 20. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Saniranje ovakvih tegoba kao i kod vas nekada traje mesecima.
      analgetike možete uzimati do 5 dana u akutnoj fazi. Posle još neko vreme kod bolova po potrebi.
      ako nemate pomaka razmislite i o drugim načinima lečenja.