Postovani, molim vas za tumacenje rg ls dela kicme: laka sinistrokonveksna skolioza lumbalne kicme. Intervertebralni zgl. Prostor l5 s1 suzen u zadnjem delu sa otiskom nukl. Pulpozusa u pokrovnu povrsinu tela l5 prsljena. Hvala

    Odgovoreno: 17. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Skolioza je bočno krivljenje kičmenog stuba, kod vas opisano kao sinistrokonveksno -što znači sa vrhom krivine okrenutim u levo.
      suženje medjupršljenskog prostora ukazuje na problem sa medjupršljenskim diskusom, koji je napravio otisak- herniju na pokrovnoj ploči pršljena (tzv šmorlova hernija)