Postovani, radila sam mr desnog kolena, rezultat je sledeci: -zglobna efuzija -malpozicija patele nizeg gardusa. Retinakulumi tndon ocuvanih kontura bez intrasusptancijalne izmene signala. -u posteriornom rogu medijalnog meniskusa horizontalno povisenje signala koje moze odgovarati rupturi gr. I/ii. Da li bi mogli da mi pojasnite nalaz posto kod ortopeda necu skoro stici na red unapred hvala

    Odgovoreno: 17. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Zglobna efuzija- povećana količina zglobne tečnosti- izliv u zglobu.
      zadnji rog medijalnog meniskusa - horizontalne ruptura.
      dalji tok zavisi od toga da li ste imali povredu ili su problemi počeli bez nekog direktnog uzroka i daljeg trajanja i intenziteta tegoba.
      ukoliko tegobe traju treba u zavisnosti od intenziteta se odlučujete za neoperativno lečenje- fizikalna terapija ili operativno lečenje- artroskopija.