Postovani, unazad godinu dana ne osjecam palac na lijevoj nozi, odnosno osjecaj je kao da je pod anestezijom. Bol je jos uvijek samo u ls dijelu kicme, malo se spusta u karlicu. Ne mogu lezati na ledjima niti dugo stajati. Uradila sam rtg ls dijela kicme i postavljena je dijagnoza inicijalne deform. Spondiloze sa antero i laterokorporalnim osteofitima. Jasno mi je sta je to, ali me zanima zasto je nastalo i sta mogu uraditi da ovo dalje ne napreduje? Hvala

    Odgovoreno: 17. 09. 2015.
    • Poštovana,
      U vašoj priči je neophodno znati da li ste imali nekakvu povredu ili patološko stanje koje je moglo dovesti do formiranja promena na pršljenima- kičmenom stubu.
      nažalost često se ne može pronaći pravi uzrok nastanka degenerativnih promena na kičmenim pršljenovima.
      trajanje gubitka osećaja u palcu od godinu dana je dug period, a za tačnu dijagnoszu je potrebno da uradite elektromioneurografiju i magnetnu rezonanacu lumbosakralne kičme.
      terapija ide u pravcu fizikalne terapija, a ako se ne dobije zadovoljavajuči rezultat predlaže se hirurško lečenje.