Postovani, pre 14 dana mi je tocak auta presao preko desnog stopala. Osim naprsnuca kostiju u srednjem i domalom prstu nema drugih preloma ali mi se na tabanu (ispod prstiju) stvorio podliv velicine jajeta. Do pre dva dana noga je bila u zavoju. Pored hemorala, mazem i gel hepatrombin i stavljam hladne obloge. Da li mozete da mi kazete period oporavka i eventualno neki savet za ubrzanje smanjenja podliva?

    Odgovoreno: 17. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Period oporavka je pored preloma odredjen i stepenom oštećenja mekih tkiva.
      kod povreda izazavnim silom velikog intenziteta, kao što je gaženje automobilom, problemi mogu trajati i do tri meseca.
      fizikalna terapija, tople kupke- mogu ubrzati oporavak
      u zavisnoti od veličine hematoma i dužeine trajanja tegoba nekada treba predložiti i hirurško lečenje.