Poštovani, pišem vam u ime moje sestre, koja je imala prelom na nozi. Sestra ima 40 godina. Polomljena su sva tri meleolusa, pa je rađena operacija i stavljene su poločice. Dve godine nakon operacije, pločice su skinute, ali je tom prilikom uočeno da je stvoren suvišan kalus. Rečeno je da će se kalus sam po sebi ukloniti, ali očigledno da nije. Od prvobitne operacije prošlo je 4 godine. Na slici možete videti kako noga otprilike izgleda. Da li mislite da se može povratiti prvobitan izgled noge i šta savetujete? S poštovanjem, ivana sa sestrom

    Odgovoreno: 26. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Prvo pitanje jeste da li vaša sestra ima tegobe u smislu bolova, ograničene pokretljivosti ili vi to vidite kao estetski problem.
      neophodno je poslati i rtg snimke da bi se moglo nešto više zaključiti.
      ukoliko vaša sestra nema tegobe onda bi trebalo razmisliti da li nešto raditi jer kao što znate svaka operacija sa sobom nosi odredjeni rizik.
      ako su prisutne tegobe u smislu bolova u miru i pri hodu, ograničene pokretljivosti zgloba, postoji nekoliko tipova operacija kojima se problem može rešiti.