Poštovani, zabrinuta sam za lečenje preloma noge moje majke. Ona je 1938 god. Noga je bila u gipsu 5 punih meseci, sada je već drugi mesec počeo bez gipsa i sa osloncem od 15% . Nju noga stalno boli ali nije otečena niti modra. Samo bih želela da pogledate rendg. Snimak koji je u prilogu i prokomentarišete. Operacija nije ni predlagana, a mene brinu te oštre ivice koje bodu mišić pretpostavljam. Ako može preporuka za dalje postupanje odnosno rehabilitaciju. Hvala.

    Odgovoreno: 19. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Prelom srasta u lošoj poziciji sa vrhom krivine okrenute pozadi.
      uzrok bola može biti i formiranje lažnog zgloba na mestu preloma golenjače. Potrebno je uraditi ct potkolenice, u slučaju pravljenja lažnog zloba na mestu preloma potrebno je operativno lečenje, što je svakako povezano sa velikim rizikom u tim godinama.