Postovani dr, zamolila bih vas da mi kazete sta da se radi u situaciji kada je kost napukla. Ovo je slika od mog muza koji se nedavno poverdio dok je vozio biciklo i doktori ovde su mu samo rekli da 8 nedelja ne sme da vozi bajs i da ce to proci sto je meni tesko da poverujem. Hvala unapred, jasna iz portlanda

    Odgovoreno: 14. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Vasi doktori su dobro rekli. Uz to može da nosi klavikularne udlage koje štite povredjenu ključnu kost i sprečavaju veliko pomeranje prelomljenih okrajaka.
      fizička aktivnost se preporučuje tek kada se na radiografiji i kliničkim pregledom ustanovi solidno zarastanje.