Postovani, moja majka se zadnjih dana zali kako je strasno boli peta kada stane na nju. Sta bi to moglo biti i sta bi mogla ds uradi kako bi bol prestao? Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 24. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Najčešća patologija je upala plantarne fascije na pripoju na petnoj kosti. Uz to može biti i mnogo drugih stanja i bolesti koje uzrokuju bol, od povreda, vaskularnih promena, inflamatornih promena kosti i okolnih tkiva, degenerativnih oboljenja, spuštanje svoda stopala sa promenom načina oslonca, koje mogu dovesti do bolnih stanja stopala, neurološka oboljenja itd.
      terapija se primenjuje u zavisnosti od uzroka, za početak lekovi protiv bolova, a ako ne prodje potražite konsultaciju lekara.