Postovani, uradio sam mr koljena i u nalazu pise prednji ukrsteni ligament edematozan u proksimalnoj polovini nejasno prikazan kao posledica rupture. Da li je ligament pokidan i da li je neizbezan operativni zahvat? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Ligament prema nalazu magnetne rezonance je pokidan.
      indikacije za hirurško lečenje zavise od problema- nestabilnosti i bolova i vašom potrebom za fizičku aktivnost. Neke sportove možete trenirati i ako imate oštećenu prednju ukrštenu vezu.