Poštovani, ultrazvučnim pregledom dijagnostifikovan mi je bursitis sa zadebljanjem tetive bez kalcifikata na lijevom ramenu. Već nekoliko mjeseci idem na terapiju. Odradio sam pet ciklusa od po pet dana elektro terapije (ifs, foreza, magnet, diadinamik) pritom su mi forezom stavljali i lijek iz ampule ketonal i dexason na bolno mesto. Te terapije mi nisu pomogle. Nakon toga sam odradio jedan ciklus terapija od deset dana sa laserom i tens+ultrazvuk, ni to mi nije pomoglo, rame me i dalje boli. Doktori su mi rekli da nastavim sa terapijom tens+ultrazvuk zajedno sa laserom na još deset dana. Krenuo sam sa tim terapijama ali ne osjećam nikakve rezultate. Pored toga javila se i bol u vratu sa lijeve strane. Rame me boli kada nosim teže stvari i ako ruku duže držim u vodoravnom položaju. Prilikom pokreta lijevom rukom čujem pucketanje zgloba, pored toga funkcija ruke je normalna, mogu normalno da je pokrećem. Doktor mi je preporučio da pijem magnezijum. Popio sam cjelu jednu kutiju od 30 tableta. Sada sam kupio tablete natural wealth koji sadrže kalcijum, magnezijum i cink. Koje sam počeo da pijem. Interesuje me šta da radim dalje, da li da nastavim sa terapijama, i koje su mi opcije i da li smijem da pijem tablete natural wealth koje sadrže u sebi i kalcijum? Pitam vas ovo jer me strah da se ne stvori kalcifikat? Svaki savjet će mi značiti. Hvala vam unaprijed.

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Ukoliko fizikalna terapija u nekom vremenu ne daje rezultat mogu se primeniti injekcije kortikosteroida ili prp u rame. Ako ni to ne daje rezultat savetuje se hirurško lečenje- artroskopija ramena.