Imam predugacak oporavak posle povrede skocnog zgloba. Desna noga je u pitanju, dva puta je uganuta (sa napuknucem) kada sam bio mladji 15 godina i 18 godina, terapija prvi put gips dva i po meseca, drugi put gips 15 dana + 3 meseca (doktori na hitnoj nisu videli dobro napuknuce) , treci put je uganuta noga 4 decembra 2014, a cetvrti put 13. Januara 2015, ja danas 25 marta ne mogu jos na nogu, posle 10 minuta noga pocinje da boli, prvo u zadnjem delu iznad pete, posle napred iznad zgloba kasnije sa obe strane oko zgloba. Prva dijagnoza mi je bila dg: s93. 4 distorsio et distensio articuli talocruralis, sledeca posle pregleda doktora dg: m65 synovitis et tenosynovitis ahillis. Sad cekam pocetak fizikalne terapije 8. 4 pa se nadam necemu. . . Zanima me koliko jos da ocekujem da sedim kod kuce, kada da ocekujem da mogu stati postenu na nogu. . . . Dali je ovo sto su mi do sada radili sve u redu ili je samo zavlacenje nasih lekara. . . Citam po internetu nedelju do dve dana traje oporavak, meni posle skoro tri meseca nije bolje. . . .

    Odgovoreno: 30. 03. 2015.
    • Poštovani,
      U zavisnosti od težine i stepena distorzije skočnog zgloba ide i dužina oporavka. Gips se retko nosi duže od 4-6 nedelja.
      ukoliko imate problema i dalje moguće je uraditi dodatnu dijagnostiku mri, ct