Postovani, da li mi mozete razjasniti otpusnu listu iz bolnice nakon artroskopije ramena gde pise 'konstantovan rascep prednjeg kapsulolabralnog kompleksa. Uredjena pilkacija i translacija kapsulolabralnog kompleksa nagore i fiksacija sa dva push lock ancora' ova dva push lock ancora me posebno zanimaju. Hvala

    Odgovoreno: 11. 12. 2015.
    • Poštovani,
      Radi se o, prakticno, operativnoj procedure putem artroskopa cime je uocena slabost stabilnosti zgloba resena sa postavljanjem dva sava u predelu rascepa capsule zgloba cime je problem resen, bez otvorene operacije.
      metoda je znacajno unapredila do sada klasican pristup zglobu kroz sva tkiva i izbegava se oziljak u visini zgloba i ubrzavaju se rehabilitacione procedure. Ovim se postize visok stepen uspesnosti lecenja kod nestabilnosti ramenog zgloba.
      dr v. Basara, alfamedic.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #142666

    • Imam 15 godina penis mi 2 cm kad miruje a kad se poveca on je 8cm desno jaje mi vece levo mi manje daj te mi neki savet