Molim vas za savet dijagnoza: 1 socuvana lordoza so degerativni promeni po site prslenski tela. Vidlivi reducirani iv prostori ponaglaseni vo proksimalna polovina na rbetot. Naod vo prilog na polydiscopathija spondylsosi v. I 2 ispravena cervikalna lordoza so reduciran iv prostor na nivoto c5/c6 vo prilog na diskus hernija so propratni artrozni promeni

    Odgovoreno: 18. 11. 2015.
    • Poštovana,
      U pitanju su degenerativne promene, ono sto ide sa godinama zivota. Diskalni prostori kao elasticni elementi vremenom gube tu svojusposobnost i suzavaju se. Sto se tice segmenta c5c6, on je najpokretljiviji deo vrata i kao takav prvi te promene trpi. Lordoza slabinske kicme normalno postoji u sagitalnom planu kicmenog stuba, a ispravljena vratna lordoza nije relevantna za patoloski znacajne promene. Lecenje fizikalnim terapijama, najbolje kineziterapijama odn. Svakodnevnim vezbama.
      dr vojislav basara
      alfamedic beograd

      dr vojislav basara/alfamedic: