Moj dečko ima otvoreni prelom ključne kosti i u uc su mu longetom to zategli. Pošto je strani državljanin iz hrvatske nisu hteli da ga hospitalizuju na banjici i poslali ga kući. Njega mnogo boli taj zavoj koji su mu zategli na leđima useklo mu se i crveno je jako kao rana, šta da radimo? Ne može ležati ni spavati. Danas mu se to dogodilo. I gde dalje da ga leče, kako da mu pomignem?

    Odgovoreno: 18. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Lecenje pomenutog preloma se leci navedenom 'osmiciom', odnosno imobilizaciom koju opisujete. Ista moze praviti, nazalost, povrsne ranice odn, dekubitalne promene koze. Lecenje u tom slucaju se mora nastaviti drugom imobilizaciom, postoje adekvatnije ortoze, ili prepravkom iste uz postavljanje vise vate preko koje se prenosi snaga zategnutog zavoja u cilju odrzavanja repozicije kao imobilizacija. Verovatno ste taj problem vec resili posto kasnim sa odgovorom, a lecenje inace ovim nacinom traje 3 do 4 nedelje.
      dr vojislav basara alfamedic, beograd