Poštovani, prije dvije i pol godine imao sam prelom obje podlakticne kosti lijeve ruke. Uradjen je opreativni zahvat i postavlejne su plocie na obje kosti. Posto sam imao i ostecenje zivca i uline i radijusa poslije sedam mjeseci odlucili su da vade plociu iz radijalne kosti sto je i ucinjeno. Medjutim ista koste je pula po istom mjestu. Opet su mi uradili opreaciju i vartili plocicu, koja je stajal godinu i sedam mjeseci. Plocie su pocele da mi smetaju i doktor jew odlucio da izvadi obje polcije, na snimku je pokazivalo da su obje kosti zarasle. I poslije operacije koja je uradjen prije jedno mjesec dana izvadjene su obje plocice medjutim prije jedno dva dana desava se da mi je ova gornja kost radijus opet pukla po istom mjestu. Molim vas za pomoc sta mi je raditi i da li je kako miji doktori kaze razlog slaba prokrvavljenost kosti i nije mogla da zarste kako treba. Unaprijeds zahvalan

    Odgovoreno: 18. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Iz sadrzaja vaseg problema se moze zakljuciti sa se radi o nezaraslom prelomu podlakatne kosti, nakon operativnog lecenja. Sta raditi je uglavnom veliki problem. Lecenje, u principu, bi trebalo nastaviti operativno ili, klasicno, sa osteoplastikom i opet implantaciom plocice i srafovima ili metodom ilizarova-sto predstavlja spoljni fiksacioni sistem uz spustanje, slajding, grefona na mestu nezaraslosti i nosenje aparata u periodu nekoliko meseci, cak i do 6meseci.
      lokalno ubrizgavanje prpa iz sopstvene krvi, posle tolikog-proteklog, vremena je manje pouzdano.
      dr vojislav basara, alfamedic, beograd.