1. Korekcija oks nogu

    Pitanje broj: #113930

    Zanima me da li postoje neke vježbe da bi noge izgledale manje krive? Izgled noga je O. Zanima me čisto zbog estetike, inače nemam nikakvog problema sa hodom, koljenima itd.

    Odgovoreno: 27. 03. 2013.
    • Poštovani,

      Veoma je bitno koliko imate godina. Kod završenog skeletnog rasta neoperativnim putem je nemoguće korigovati takve vrste deformiteta. Međutim, u toku rasta je moguće: postoje pomagala, dinamička, koja se nose svakodnevno, koja mogu korigovati deformitet sa većim i manjim uspehom za relativno kratko vreme. Ako ste odrasla osoba korekcija ovih deformiteta je uspešna operativnim putem.

      Pozdrav,

Komentari na pitanje: #113930

    • Prof. dr Dušan Marić 02. 04. 2013.

      Postovani s obzirom da je kod vas završen skeletni rast smatram na nije moguće načiniti zadovoljavjuću korekciju neoperativnim putem. Doc dr dusan maric

    • Skoro punim 21 godinu, postoji li sansa da se to rijesi bez operacije?