Postovanje. Zmam da je kasno al moram da Vam.postavim pitanje. Pre par godina sam upala u sahtu... Prilikom tog pada povredio mi se misic na levoj nozi ,spoljni deo butnog misica.. Sad na tom delu imam krugic velicine zrna graska.. Imam.bolove ako duze vremena sedim. Sta da radim? Hvala.

    Odgovoreno: 31. 10. 2019.
    • POŠTOVANI

      najčešće se radi o ožljku, mikro mišićnoj herniji, organizovanom hematomu, higromu, a nekad , ako je bolno može biti  i limfna žlezda. Bez kliničkog pregleda se ne mogu isključiti i neke druge izuzetno retke situacije.

      Potrebno načiniti

      klinički pregled

      UZ regije dinamički

      RTG

      U slučaju da navedeni pregledi jasno ne definišu promenu poželjno je  uraditi MR.

      Posebno da naglasim da Vaša promena uopšte ne mora biti vezana za navedenu povredu.

      S poštovanjem

Komentari na pitanje: #164408

    • Ljiljana Gluscevic 31. 10. 2019.

      Taj problem mi se baš javio posle pada, pre toga ga nisam imala. Odradiću potrebne analize.