Zdravo ja sam milan, treniram fudbal, javio sam seda mi date jedan savet, pre nekolikop meseci (3) posle treniga, dobio sam jake bolove u predelu kolena, po mom misljenju mislim da su meniskusi, posto me boli ispod casice tojeste de se spajaju kod potkolenice i kolena, isao sam kod mog lekara i dao mi je neke gelove da mazem (aqua ice gel) i rekao da mirujem 2 nedelje, ali posle tod vremena me nije bolelo, kada sam nastavio sa trenizima posle njega kada sam se ohladio bio ja jak bolj i nisam moga da isšppravim nogu nisam moga nikako za zategnem nogu, pa sam se obratio vama za pomoc. . . Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 17. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Na osnovu vašeg, doduše šturog, opisa tegoba nema se utisak da se radi o povredi meniskusa, poštu bi tu povredu jasno zapamtili i osećali je kaao vodeću. Mesto koje ste naveli kao bol može biti vezano verovatno za sve strukture kolena. S obzirom da se bol javio nakon sportske aktivnosti kad ste se "ohladili", da vam je bilo bolje nakon površne primene gela, te vam se javljaju pucketanja, najverovatnije se radi o sindromu preopterećenja mrežice kolena (retinakuluma) , odnosno da nema znakova problema unutar samog zgloba kolena. Za dalje morao bih vas pregledati.