Postovani, imam 22 godine i sa 15 godina mi je otkrivena skolioza, cini mi se 36 stepena. To sam lecila nosenjem midera i redovnim vezbanjem i ispravila mi se do 33 stepena i onda mi je bio zavrsen rast. Sa 18 sam pocela da treniram moderan balet. Pre par meseci sam imala bolove u kicmi i desnom kolenu. Poslednjih mesec dana me intenzivno boli koleno najvise kada se penjem na stepenice ili kada mi je tezina na desnom kolenu. Lekar mi je rekao da je to od nekohg naglog pokreta ili od krive kicme. Sta vi mislite? Hvala puno

    Odgovoreno: 17. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Ako je bol u zatkolenoj jami prilikm penjanja na stepenice najverovatnije se radi o izolovanom bolu kolena vezanom za neki od oblika preopterećenja. Što se tiče bola on može biti uzrokovan i krivinom kičme i kolenom. Poznato je da decu gimanstičare i balerine treba dodatno pratiti jer se kod njih javlja češće mišićni disbalans koji može dovesti do skolioze prilikom naglog rasta skeleta. Smatram da nakon pregleda bih mogao davam kažem detaljnije o prognozi i vrstama lečenja. Smatram da bez obzitra što se završili rast treba da se podvrgnete terapiji skolioze metodom po schrothu koja vam dugoročno može korigovani krivinu do određenog stepena.