Postovani, imam veliki problem koji me prati jos od detinjstva. Osecam zategnutost ispod desnog kolena i jako me boli. To jest žila koja se proteže ispod kolena se nekad toliko zategne da ne mogu da ispravim nogu i hodanje mi je jako bolno. Probao sam terapiju vezbama koje nisu pomogle. Molio bih za vas savet i vase misljenje. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 10. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Najčešće se radi o skraćenju tetiva najčešće m. Biceps femorisa. U slučaju da se javlja svakodnevni bol i nemogučnost kmpletnog ispružanja kolena, potrebno je primenti metode fizikalnog tretmana koje mogu doveti do produženja tetive i rasteretiti zglob kolena od preoptrećenja. U ekstremnim slučajevima tetiva se može produžiti i hirurški perkutanom procedurom, uz stimulaciju mišićne snage. Smatram da uz pravilan protokol može doći do normalizacije stanja, smatram da vam je potreban pregled ortopeda.