Poštovani, u zadnjih 3-4 godine imam bolove ispod desnog kolena (1, 5 cm desno dole od čašce ispod male okrugle kosti) . Bol je različitog inteziteta ali me na dodir boli konstantno. Pre dve godine sam snimala koleno i ortoped je rekao da se ne vidi nikakva povreda. Veoma sam zabrinuta. Da li se radi o "šlateru" ili ukrštenim prednjim ligametima, možda? Nagalasila bih da me opisani deo boli kada radim čučnjeve sa guranjem kolena ka spolja (u desno i levo) kao i kada radim ekstenziju sa prstima stopala prema kolenu. Dugo sam se bavila aerobikom, step aerobikom i trcanjem. Trenutno vežbam u teretani. Molim vas za predlog lečenja ili predlog u koju ustanovu da idem na kontolu i pregled. Da li je moguće da ima tumor kostiju ili mekog tkiva? Hvala.

    Odgovoreno: 17. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Podatak da imate "bolove ispod desnog kolena (1, 5 cm desno dole od čašce ispod male okrugle kosti) " ne mogu jasno da protumačim jer ispod čašice nema male okrugle kosti. Potrebno je da vas pregledam a do tada: šlater najverovatnije nije on je bolan dok telo raste i kod odraslih je vrlo retko, prednji ukršteni ligamenti daju tegobe u smilu ispadanja kolena "giving away", najverovatnije se radi o burzitisu neke od burzi kolena, preopterećenju lateralanog retinakuluma, nekom oblika patelarnog tendinitisa. Moguće da se radi o razni vrstama tumora u prvom redu mekotikivnih ili porekla hrskavice. Pregled kod specijaliste za ortopediju kolena i mr će vas približiti izlečenju. Moja malenkost vam je na raspolaganju.