Postovani doktore, pre 15dana uradjena mr sa zakljuckom: stanje posle stare parcij repture acl u distalnoj trecini, kosa reptura zadnjeg roga medijalnog meniskusa. Stanje posle stare povrede patele i povrede medijalnog patelofemoranog ligamenta. Gonotroza desnog kolena sa izlivom. Cista bakeri 6, 2cm-2, 8cm-1, 8cm na tipicnom mestu. . . . . . . . . Inace imam bolove sa unutrasnje strane kolena, sa osecajem zategnutosti u zadnjem delu istog kolena, bez otoka. Sistem zdravstv stanja ovde je veoma komplikovan, za neverovati, stoga vas molim za savet sta mi je valja ciniti? Da li je ortroskopija resenje u ovom slucaju ili neki drugi oblik lecenja, sobzirom da sam elektro monter sa radom na mrezi (na stubu) , takodje se bavim polu profesionalno sportom fudbalom. Koristim lek joint md, kao i kreme tipa sinadol gela ali. . . . . . U napred zahvalan na savetu.

    Odgovoreno: 07. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Niste naveli vaše godine, ali pretpostavljam da ste srednje životne dobi. Bitan je na prvom mestu klinički pregled, koji bi dao dragocene informacije o dinamičkom stanju vašeg kolena. S obzirom na se radi o rupturi prednje ukrštenog ligamenta (lca) i medijalnog patelofemoralnog ligamenta (mpfl) , koleno je ozbiljno oštećeno što znači i da je hrskavica propala do određenog stepena. Artroskopija bi pomogla u toliko da se povrede meniskusa i hrskavice saniraju tako da nemate tegoba, ili ne većih tegoba. Nakon toga bi se uključili u tretman reparacije hrskavice. U slučaju da ste mladje ili srednje životne dobi, a izuzetno portski aktivni i želite da se dugo vremena bavite sportovimasa doskokom u obzir dolaze procedure transplantacije lca i mpfl i nakon toga fizikalni tretman po određenom protokolu koju bi vam stabilisao koleno. Joint md i sinedol vam neće preterano pomoći.