Postovani, zamolila bih vas i za vase strucno misljenje. Moja beba sada ima tri meseca i isli smo na uz kontrolu kukova. Doktor nije imao vremena da mi odgovori na moja pitanja pa bih zelela da znam sta da radim. Bebi je na izvestaju napisao da su kukovi 1b i da je jezgro okostavanja+. Da li to znaci da bih mogla da joj skinem siroko povijanje jer ove vrucine su bas nezgodne. Hvala

    Odgovoreno: 01. 08. 2012.
    • Poštovana,
      I b je medicinska klasifikacija zdravog kuka u uzrastu od tri meseca kao i da jezgro glave butne kosti normalno okoštava, odnosno da je proces "sazrevanja" kuka vašeg deteta prirodan-vaše dete je s ovog aspekta zdravo. Pogotovo ako je klinički nalaz (nalaz pri pregledu deteta) uredan, svakako možete skinuti široko povijanje. Savetuje se praćenje rasta i razvoja deteta od strane iabarnog pedijatra ili lekara opšte prakse.