Poštovani imam svakodnevne bolove u nogama i doktor je posumnjao na giht te mi je prepisao lek arkoxia 90. Da li je to dobar lek

    Odgovoreno: 03. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Ukoliko se zapravo radi o gihtu lek arcoxia je samo jedan od lekova koji se daje da bi se pacijent obezbolio. Ključ je lečenja je da se utvrdi sa sigurnošću da se radi o gihtu; ako se radi potrebno je smanjiti koncetraciju mokraćne kiseline te se zbog toga daje alopurinol. U prvoj liniji dalje arcoxia, ali i indometacin ili salazopirin mogu biti od pomoći. Obavezno je dase ide na fizikalni tretman koji takođe može značajno redukovati tegobe. Kontrola ishrane je vrlo važna itd. Trebalo bi da se javite kod vašeg imunologa ili reumatologa na dodatni pregled.
      arcoxia kao lek daje pozitivne efekte lečenja kod velikog broja naših pacijenata.