Poštovani, Krajem decembra sam imao luksaciju lijevog ramena. Repozicija je odrađena od strane hirurga pod totalnom anestezijom jer posle više pokušaja "vraćanja" nisam mogao da trpim bolove. Mitela je nošena 3 nedjelje. Do sada još uvijek nisam dobio adekvatne fizikalne terapije i pokreti su veoma ograničeni i bolni. MR snimak je zakazan za 2 mjeseca. Da napomenem da sam prije 12 godina imao 2 puta luksaciju istog ramena i tada sam radio MR snimak na kojem je rečeno da su prekinuti 2 ligamenta. Htio bih da čujem vaše mišljenje, da li je potrebna operacija kako bi se stabilizovalo rame ili neke druge metode da riješim problem, jer sam trenutno u praznom prostoru čekanja MR snimka i loših fizikalnih tretmana od kojih nema poboljšanja. Hvala.

    Odgovoreno: 30. 03. 2020.
    • Poštovani,

      Po opisu tegoba verovatno je u pitanju problem koji se naziva ponavljajuća (recidivantna) nestabilnost ramena, a s obzirom da se repozicija otežano izvodi i pod anestezijom, značajno su oštećene i koštane strukture zgloba ramena

      O operativnom lečenju koje je svakako jedna od preporuka potrebno je raspraviti nakon detaljnog kliničkog pregleda, dopunske dijagnostike i razgovora

      Pozdrav

      Dr

Komentari na pitanje: #166473

    • Đorđe Vujović 14. 04. 2020.

      U medjuvremenu je odradjen MR snimak: inveterirana, deformaciona ruptura prednjeg donjeg labruma, inveterirana ruptura cor.-hum lig. Kod nas u Cg imam predlog za operaciju (artroskopiju), medjutim zbog situacije sa virusom je odlozena. Koliko bi kostao taj zahvat u vasoj klinici ili bolnici i koja je procedura?