1. Kandida i holesterol

    Pitanje broj: #155702

    Poštovani,

    Da li je moguće da kandida ima povezanost sa visokim holesterolom i visokim trigliceridima?

    Odgovoreno: 03. 02. 2018.
    • Poštovana,

      Direktna veza, prema mom skoro-završenom medicinskom obrazovanju, između kadidijaze i povišenih triglicerida i holesterola nije dokazana, ali neadekvatna ishrana pogotovu bogata sa dosta ugljenih hidrata, uz smanjenu fizičku aktivnost, uslovljava i povišene vrednosti ovih parametara i može olakšati razvoj kandide uz neke druge faktore rizika.
      Tako da bih rekla da jedno nije uzrok drugog.