1. Povišeni limfociti u nalazu krvne slike

    Pitanje broj: #161922

    Da li ima razloga za brigu? Vadila sam krv radi rutinske kontrole, i nalazi su sledeću leukociti 6.21, limfociti 3.53 (55%), neutrofili 2.08 . Svi ostali parametri su u redu. Trombociti su 223. Inače nemam simptome virusa ili bolesti.

    Odgovoreno: 03. 05. 2019.
    • Postovana,

      Referentne vrednosti za navedene celije krvne loze su:

      Leukociti: 4 - 10  * 109/l

      Limfociti: 21- 40 %

      Neutrofili: 2 - 8  * 109/l

      Trombociti: 140 - 440  * 109/l

      Uporedivši sa Vašim rezultatima krvne slike jedino limfociti iskaču van uobičajenog opsega.

      Razlozi za to mogu biti višestruki, od povišenog nivoa stresa,fizičkog napora, prolaznih virusnih infekcija, korišćenja nekih lekova ili medicinskih preparata do ozbiljnijih medicinskih stanja.

      U vašem slučaju, uzevši u obzir da ste mlada osoba, bez ikakvih simptoma i dobrog opšteg stanja ( koliko mogu zakljuciti iz Vašeg pitanja), možete biti bez brige. Lake varijacije u krvnoj slici su veoma uobičajene.

      U svakom slučaju se preporucuju godisnji sistematski pregledi svih osoba bez obzira na zdravstveno stanje.

Komentari na pitanje: #161922

    • Vadila sam krv tek onako, i imam šta da vidim. Zamolila bih Vas za pojašnjenje.

    • Poštovani, dala sam skoro krv i imam leukocite 13,7, Le apsolutni 6,84, a relativni 50,1, dok su neutrofili 40,7 %. Iste vrednosti su bile i pre tačno godinu dana. Inače ostale vrednosti su dobre. Šta ovo može da znači?

    • halide mujzinovic 31. 01. 2023.

      Poviseni trombociti. Ref.u nalazu je 1.19-3.35 u mom slucaju iznnosi 3.64. Da li se ovaj rezultat smatra zabrinjavajuci m i sta dalje preduzeti. Imam 70god,i do sada nisam nikada imala povisene limfocite. Hvala unaprijed.

    • Moj otac ima uvećane limfocite 30000. Nema nekih posebnih tegoba. Da li je potrebno neko lečenje?

    • Postovana, vec 8 meseci sledeci labaratorijski rezultati mi nisu dobri. Konstantno imam: leukociti smanjeni 3,4 granulociti 1,5 limfociti 49 i alt 37. Molim Vas vase misljenje. Unapred se zahvaljujem.

    • Sedimentacija 35 Lym# -48,5 Lym % - 48,2 Leukociti 10 Sve ostalo je dobro. Sta mislite.?

    • Postovani. Dijabeticar sam i glukoza je 16.1 trigliceridi 5,88 holesterol 6,3 godinama isti HDL 1,03 a limfociti 54 leukociti 6,6 a eritrociti 5,09 svi ostali rezultati su blizu gornje granice. Zanima me dali zbog limfocita postoji naka opasnost za zdravlje kome da se obratim-Inace ovako visiji limfociti su vec nekoliko godina a moj endokrinolog kaze da to nije nista i stalno mi menja i povecava inszulin. Molim pomoci odgovor. Hvala unapred i Bog vas blagoslovio .

    • U julu sam imao giht, artritis urica ac.limfociti su mi bili 42%, prelezao sam koronu pre mesec malo vise, limfociti su bili 46,2%,a sada su 45,7, le 4,0, gr48,4%, hb 133, tr 150. Sta u mom slučaju moze biti uzrok uvećanja limfocita? Hvala unapred

    • Limfociti su mi uvećani. 48, leukociti smanjeni, 3,1 i sedimentacija 20, crp 1, 5 i d dimer 0, 5....da li je mozda korona? Preležala u januaru, teži oblik i primila drugu kinesku 3.06.

    • Poštovani Moj suprug ima leukemiju limfocita B od pr dve godine. Sada su limfociti 81,2.pije samo Alopurinol 1×1 Interesuje me koja je granica limfocita da bi mu uključili hemoterapiju ili već početi sa nekom terapijom. Hvala unapred na odgovoru. ps.uvecane su mu zlezde i dosta je izgubio na kilazi, nema apetit. Molim Vas da mi odgovorite. Hvala

    • Postovani,

      Leukociti su 3.9 ek-Neu 45.1 (50-70) ek-LYM 46.1 (25-40) Hematokrit 34.4 Imam uvecane potpazusne zlezde lgl.Da li treba da se javim lekaru i kom specijalisti?

      Hvala i pozdrav

    • Neutrofilni granulociti 1.32. neutrofilni granulociti u procentima 28.9. limfociti 50.7. monociti 11.4. eozinofilni granulociti 8.6.Imam li razloga za brigu?

    • Nalazi su sledecu,hgb114,neutrofilni granulociti 43,7,limfociti41,eozinofilni granulociti4,8....jel moze misljenje u vezi nalaza?

    • U analizi krvi imam leukocite 3,7/ 4-10/ linfociti 50.3,/20*40/ neutrofilni gran. 42.7 /45-70/ ii neutrofilni granulociti 1,59 /2-8/ i Cpr 1, Primio sam pre 10 dana prvu sinofarm vakcinu, Dali ovo ukazuje na coronu, osim baš povremenog blagog kašlja nemam nikakvih drugih simptoma, Hvala na odgovoru

    • Da li je normalno imati Eritrocite 5.83 da li je poviseno i sta prouzrokuje?

    • Dobar dan htela sam da pitam da li je normaln nalaz krvi da su Leukociti normalni kad je 6.3 hvala unapred

    • Moj sin ima 10god malo malo se zali na glavobolje od kojih dolazi do povećanja curenja krvi iz nosa il mu se spava vadili smo krv a livociti su mu 45.9 a na rmalno je 40 ima li razloga za brigu i sta d a radim

    • Postovani, Imam povisene nalaze ALT 422.98,AST 231,Ukupni bilirubin 59.36 Sto se tice leukocitne krvne slike poviseni su mi Leukociti 11.7 , Limfociti 4.4, Monociti 3.6 Imate li mozda predstavu o cemu se radi?

    • Poštovani, limfociti su mi 46.7, a neutrofili 41.3, svi ostali parametri su u granicama normale. Prvi put imam ovakav rezultat. Sedimentacija mi je 12. Krv sam kontrolisala 2. dana ciklusa. Da li je neki problem u pitanju? Hvala. S poštovanjem, Snežana

    • Damir Djeric 03. 01. 2021.

      Poštovani, limfociti su mi 0.446 (20-40) a neutrofili 0,442(0.50-0,75).ostali parametri su u granicama normale. Što su mi već 3 lab. analize ovakvi rezultati. Da li je neki problem? Pošto doktori kažu da je to sve uredu..

    • Dobro veće , Limpfociti su mi 43,5 a neutrofili38 eozinofili 9 mozeteli mi nešto više reci ? Pozdrav i unaprijed hvala Hvala pozdrav

    • Vadila sam bebi krv 18 meseci netrofili 25.5,limfociti 68.6.unapred hvala

    • Hemoglobin 161 Limfociti 41 Bazofili 1,2 Monociti 11,4 Da li je ovo nesto opasno ostalo je sve uredu imam 30 god

    • Poštovani, molim za odgovor šta bi moglo biti u pitanju Kod lekara zvog Korone mogu tek za 7 dana a ja sam nestrpljiva. Bila sam pre 3 nedelje bolesna pa s e do pre par dana,nos, grlo, kašlkucanje. Nisam imala miris ni ukus ali nisam se testirala. Izašla mi je pre nedelju dana žlezda na vratu i danas sam radila krvnu sliku. Povišeni su mi CRP 10,487 (normalno je 6000 bar tako ovde piše) , sedimentacija 22 (normalno je 15),MCV 97 (normalno je do 96) i monociti 1 (normalno je do 0,80) a sniženi limfociti 19,6 (normalno je od 20 do 45) sve ostalo je super. Molim vas za odgovor i mišljenje, umirem od brige. Hvala unapred

    • Postovani, jel moze objasnjenje krvne slike Leukociti 11.65, Limfociti 4.85, Hemoglobin 117, LDH 230. Prehladjena sam i pijem antibiotik ali je prethodni rezultat bio bolji

    • postovani,interesuje me objasnjenje za povecani broj limfocita(46)

    • Bojana Miric 25. 09. 2020.

      Postovani, Molila bih Vas da mi protumacite nalaz, u pitanju je moj suprug. Ima li razloga za brigu? Hvala

    • Poštovani vadila sam bebi od 10meseci krv , sve je uredu ali limfociti su 65 ,3 a granica je 50 bas sam se uplašila .

    • Poštovani pre tri dana sam imao jaku temperaturu, nakon čega sam se obratio doktoru, isti mi je dao da uradim krvnu sliku i svi rez. Su u redu osim limfocita koji su 0.598, i neutrofili koji su 0.282, i neutrofili# 1.1, ovo me jako brine s obzirom da sam inace uvek dobre krvne slike, hvala unapred

    • LIM.42.80 MON.14.20 GLIKOZA 13.7 HgA1C 10.7 HOLESTEROL vkupen6.4. DA LI OVIE REZULTATI SE DOLZAT NA DIJABETISOT ILI E MOZNO E NESTO DRUGO. BLAGODARAM. JAS SUM OD BITOLA.POZ.

    • Uradio sam labaratoriju zbog sebe. Limfociti su mi 50,6 Irea 2,4 Sedimentacija 27. Inace pijem sidatu 100mg ujutru a ksalol 1mg tri puta na dan. Imao sam stres kada mi je brat pao u šećernu komu.

    • Poštovani,

      Imala sam bol u donjem stomaku i opštu malaksalost. Krvna slika je pokazala limfocite 56 i niže neutrofile. Ostalo je ok. Dr reč nije rekla. Evo mene sve boli, ali sreća nemam više temperaturu 37.5. Deset dana sam je vukla - padne, skoči. No, dr mi je bila smešna jer nije ni htela da vidi limfocite jer je virus, a ja u bolnici. Pitanje: Ovo je verovatno virus?

    • Imam limfocite 52 7neutrofilni 36 1eozilnofilni 6 5 i neutrofilni 1 7. Da li može objašnjenje? Hvala.

    • Tanja Malušić 05. 05. 2019.

      Hvala na odgovoru. Radila sam opet analizu i sada je u redu, neutrofili su 3.4 (50.5%) a limfociti 41.5 i svi ostali parametri u redu.