1. Potencijalna upala proširenih kanala dojke

    Pitanje broj: #156456

    Već par dana imam bolove u levoj dojci, od danas je počela i leva ruka da mi se koči. Bolovi su intezivni i jaki. Pre 6 meseci sam se porodila, dojila sam 10 dana, mleko mi je postepeno nestajalo. Danas su mi rekli da imam " cistu" ali nisu sigurni jer je tvrdo i lako se napipava. Čekam ultrazvuk u ponedeljak, ali bolovi su jaki dosta, tablete za bolove ne pomažu. Da li imam razloga za brigu?

    Odgovoreno: 14. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Verovatno je došlo do upale cistično proširenih kanala dojke u kome je zaostalo mleko. Ukoliko se javila i temperatura, eventualno je potrebno uvesti i antibiotike, a ovisno o nalazu možda i hirurška evakuacija cistične promene, kada bi bolovi trebalo da se smanje. Ali naravno potrebno je ipak sačekati dijagnostiku, do tada elevacija dojke uz hladne i borove obloge nekoliko puta dnevno, neizmenično po pola sata.