1. Tumačenje rezultata vaginalnog brisa

    Pitanje broj: #151125

    Poštovani,

    Imala sam tri carska reza. Nakon poslednjeg su mi podvezali jajnike. Carski je bio 22.09.2017. Krvarila sam 65 dana preobilno. Lekari ništa značajno nisu učinili. Sve mi se poremetilo, dva puta mesečno imam ciklus, veoma bolan. Doktorka me je poslala da mi se uradi urinokultura, cervikalni bris i vaginalni bakteriološki nalaz. Urin je uredan, cervikalni takođe, a kod vaginalnog piše: "u direktnom preparatu nađene su clue ćelije!". Ne mogu  čekati ponedeljak da mi doktor kaže šta je to, a i trpim bolove i nadutost. Molim Vas da mi malo pojasnite.

    Odgovoreno: 12. 04. 2017.

Komentari na pitanje: #151125

    • Bris vaginejvasnice iz roda kandide nisu izolovane bris cervical kvasnice iz roda kandide su sterilne

    • Poštovani, Radila sam cervikalni vaginalni bris, rezultati su Lactobacillus spp Kvasnice Nalaz u direktnom preparatu Vaginalne epitelne ćelije Laktobacili u srednjem broju Blastospore kvasnica u srednjem broju Leukociti u malom broju

      Molim za savet,

    • Na rezultatu cervikalnog brisa piše Klebsiella pneumoniae veliki broj Gljivice iz roda Candida znatan broj. Kada je uzet uzorak za bris doktorka mi je prepisala terapiju u vidu vaginaleta Poliginax 1x1 uveče,a kada završim sa njima da koristim ProBalans lady vagg. 1x1 uveče. Da li mi možete reći,da li je ta terapija odgovarajuća ovim rezultatima jer je rezultat bio gotov nakon terapije? Hvala.

    • 365233!w18DH4YVPkGTdj1QmYfxylSv8o8tGfLt5L0Aj3tWMC 26. 07. 2021.

      Devojcica 16 meseci ,nalaz brisa vuve staphilococus pozitivan,molim vas vase misljenje

    • Molim za savet. CERVIKALNI BRIS: Lactobacillus spp VAGINALNI BRIS: Lactobacillus spp Retke kvasnice NALAZ U DIREKTOM PREPARATU Vaginalne epitelne celije Lactobacillus u srednjem broju Blastospore kvasnica u malom broju; Retki leukociti