Molim Vas za savet. Mama je pre dve godine operisala karcinom zucne kese, koji je ustanovljen tek nakon operacije, na biopsiji. Operacija je izvrsena zbog kamena, laparaskopski. Sada su markeri CA 19-9 i CEA vise od 10 puta veci od granicnih vrednosti, kao i AST i ALT, dok je gama GT i vise od 20 puta. Skener je pokazao recidiv, i to na IV i V segmentu jetre, zucnim putevima (po 8 i 10 mm) i na veni porte. Moje pitanje je- Da li moze tu nesto da se uradi? Da li moze da se operise?

    Odgovoreno: 22. 12. 2020.
    • Postovana,

      smatram da je inoperabilno, ali bi trebalo da konsultujete hirurga koji je i operisao vašeg supruga. Jedna od mogucih opcija je stereotaksna radiohirurgija.

      Pozdrav.

      dr Bojan Radojičić