Postovani,radila sam Pet skener,bolujem od Hodzkin limfoma II b stadijum,imala sam 8 ciklusa ABVD hemioterapije i 17 zracenja.Limfom je bio 11x10 cm sad je 3,3 x 2,9 cm bez patoloske akumulacije FDG,u proslom Pet skeneru limfom je bio 5x5,3cm suv max 2,5,deauville score 3.Pojacano nakupljanje FDG se vidi u aktiviranom smedjem masnom tkivi vrata,aksila,medijastinuma,u vratu bez jadne patoloske akumulacije FDG.Posto je vanredna situacija i ne izlazim iz kuce,molim vas za odgovor da li bi hitno trebalo da odem na konzilijum ili mogu da sacekam zbog korona virusa.Pozdrav od Mine

    Odgovoreno: 03. 04. 2020.
    • Poštovana,

      S obzirom da ne postoji jasna patološka akumulacija RF, Vi na osnovu pet/ct nalaza  nemate aktivnu bolest. Ipak zbog osnovne dijagnoze morate biti u sistemu redovnih kontrola.

      Srdačan pozdrav