Poštovani, moj otac ima 2 godine bolove u leđima, prvo je bio stacioniran na jednom mestu, pa se spustao. Poslednih godinu dana plitko kasljuca, ali je bilo hronicno, a onda mu je panklav pomogao. Smrsao je dosta i poceo da bira sta jede, Probao je sve fizijatre, kostolomce, masere jer odbija da ide kod lekara po svaku cenu. Sada, nakon dve godine bolovi su se jako povecali, do neizdrzvosti. do sada mu je pomagao diklofenak, ali vise ne. Uzeli smo na preporuku iz apoteke Zodol, i on mu jedino pomaze. Jasno mi je za sta je taj lek, i polako se mirim sa saznanjem sta je u pitanju, ali da li možete da i kažete da li mozda može da bde nesto drugo u pitanju, ili u odnosu na ove simptome otprilike da kazete do koje je faze stiglo ovo sve. Njemu je pomagalo i kada se vrucom vodom tusira, sada je i depresivan i slabije jede os stresa plus. Ima 65 godina, a 20 godina je bio pusac. Ponavljam, odbija lekara po svaku cenu. Unaped hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 03. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Neophodno je da se uradi dijagnostika, ako tražite misljenje lekara.

      Inače lek Zodol je iz iste grupe kao i diklofenak tako da ne razumem Vašu konotaciju.

      Najbolje će te pomoći ocu tako što će te ga nagovoriti da uradi magnet  bolnog dela kičme, mada je pre toga neophodno da se javi lekaru koji bi to i indikovao ili da uradi magnet u nekoj od privatnih ustanova.

      Srdačan pozdrav

      Dr Bojan Radojičić