1. Terapija hepatocelularnog karcinoma Nexavarom

    Pitanje broj: #150859

    Nakon dijagnoze hepatocelularnog karcinoma mom ocu je prepisana terapija Nexavarom, koja se pokazala kao dosta uspešna (tumor smanjen za 3mm). Prvu dozu od 120 tableta dobili smo uz pomoć lekara koji mu je i prepisao terapiju. Sada treba da nastavi terapiju, a mi nismo u mogućnosti da mu kupimo lek koji košta dosta. Na koji način možemo doći do baze podataka ranijih korisnika? Čuli smo da će lek uskoro biti odobren u Srbiji? Da li možda imate informacije kada ce biti odobren?

    Odgovoreno: 21. 03. 2019.
    • Ne znam o kojim bazama korisnika govorite, ali to je nemoguće dobiti - ukoliko se misli o bazama iz kliničkih studija ili kartona pacijenata. Raspitajte se u privatnim onkološkim ordinacijama, s obzirom na to da državni onkološki šipanzeri ne mogu da ordiniraju lekove mimo fonda.