Postovani, pre tri nedelje sam napipala rucnim samopregledom neku kuglicu na levoj dojci, odmah sam se javila svom ginekologu potom uradila ultrazvuk dojke i dijagnostifikovan mi je fibroadenom. On je velicine do tri centimetara, i doktorka mi je preporucila da treba da se ukloni. Niko u porodici nije imao to. Nemam jos uvek decu, ali planiram porodicu u skorije vreme. Moje pitanje za doktora je koliko je to opasno, da li mora da se uklanja hiruskim putem posto imam 29 godina, da li postoji mogucnost da se kasnije ponovo pojavi? Posto sam rada da izbegnem hiruski zahvat zanima me da li postoje neke alternativne metode kojima mozemo da stopiramo rast fibroadenoma, da li su od koristi, kao sto je na primer melem od cuvarkuce, redovni pregledi?? Smem li ja da ostanem trudna sada i da li je trudnoca opasna za fibroadenom ili bi bila pozeljna u tom slucaju? Mnogo vam hvala unapred! Pozdrav!

    Odgovoreno: 28. 02. 2019.
    • Treba da se ukloni, i da moze da se povrati, ali i ne mora. Klasicni fibroadenomi nisu predispozicija za karcinom dojke. Operacija je rutinska a kozmecki efekat je odlican.