Pojasnite mi nalaz; obe dojke acr-4 bez izdvajanja tu senki u obe projekcije i grupacije radioloski susp. Mikrokalsifikacija. U levoj dojci mikrokalcifikacija bg. Karakteristika. Molimvas jako sam zabrinuta i sta mislite dali treba operacija moj doktor je na odmor unapred zahvalna

    Odgovoreno: 23. 03. 2019.
    • Morate prepisati ceo nalaz. Grupisane mikrokalcifikacije su indirektni znak maligniteta u dojkama. Iste su u levoj dojci proglasene za benigne, sto je super, ali ja ne znam sta je sa desnom dojkom takodje ne znam BIRADS klasifikaciju. Ukoliko to vas radiolog nije opisao molim Vas menjajte radiologa.