Molim vas da mi objasnite ovaj nalaz, radi se o osobi od 63 godine. Da li je ovaj nalaz zabrinjavajući? Hvala unapred na odgovoru. Mikroskopski vidi se polipozan fragment endometrija, na površini prekriven epitelom sa znakovima tubarne metaplazije. Unutar strome vide se umnožene žlezde, delom posložene "back to back", obložene pseudostratificiranim epitelom sa atipijama.

    Odgovoreno: 23. 03. 2019.
    • Radi se o atroficnom enometrijumu treba proceniti stepen atipije, medjutim kako se radi o osobi u menopauzi razmotriti i histerektomiju. Porazgovarati sa nadleznim ginekologom o ce to operisati ili pratiti na redovnim kontrolama.