Postovani, mojoj majci je operisan tumor na dojci prosle nedelje. Izvestaj doktora je ovakav: 1. Isecak tkiva dojke precnika 88mm u kome se na preseku vidi relativno jasno ogranicen tumor, sivoruzicaste boje, zilavoelasticne konzistencije, bez polja krvarenja i nekroze. Tumor je precnika 26x14mm, uzeta su 2 isecka za ex tempore analizu d-2. 2. Naknadno su dostavljeni fragmenti zrelog masnog tkiva od kojih je najveci promene 55mm, i u njima je serijskim presecima uoceno vise sivoruzicastih cvorova promene 10mm d-13 hp nalaz: 1. Carcinoma medullare infiltrativum mamae pt2, giii, ng2. 2. Lymphonodrorum regomalies sine metastasibus (0/12) pno. Sinus histocytosis et hyperplasia folicularis liphonodrum. Majka ima 63 god, i sada treba da cekamo na nalaz do mesec dana, pa vas molim ovim putem da nam rastumacite nalaz.

    Odgovoreno: 24. 03. 2019.
    • U onkolsokom smislu ovaj tumor je relativno veliki i stadijuma je T2N0M0. U globalu se i dalje radi o ranom karcinomu, ali verovatno ce biti potrebno da se sprovede i neki od vidova postoperativnog lecenja kao na primer radioterapija uz homenoth Nolvadex, ali tek posto uradite status steroidnih receptora.